Vítám Vás na stránkách Ranče Liberte

Statistika

Závody

Po dlouhosáhlých přípravách nadešel den D a

 Pěkně v polovině září za krásného babího léta jsme se s osinkou zajeli podívat ještě na jedny drezurky. Zapsali jsme se na Z  a prvně také na L drezuru. Jak to obvykle Osinka mívá, první drezuru ačkoliv byla lehčí a jel jí už vícekrát a beztak i jí zná naspaměť šel  nemastně a neslaně ... zkrátka nebyl na kolbišti ještě rozkoukaný a víc než jezdec ho zajímalo okolí a kde ho co sežere ;-). Umístění na nás tedy zaslouženě nezbylo a standardně jsme byli hned za poslední mašlovou - tedy šestý.

L drezura bxyla poslední soutěží dne a programově to  bylo už dost napnuté, tma byla skoro za dveřmi. Uloha byla vypsaná DD, což nebylo uplně šťasné řešení jelikož semické kolbiště je o rozměru 40 x 20 a tato úloha se jezdí  na 60 x 20. Kdo tuto úlohu někdy jel  mi jistě dá zapravdu, že není opravdu snadné uločit nájezdy na kontracvaly, natož prodlouzžené pasáže při těchto rozměrech ... ale byla jsem ráda že konečně někdo vypsal i jinou úlohu než bývá zvykem a rozhodli jsme se to zkusit.  Nakonec jelikož pan Osinka již byl rozkoukaný a uznal za vhodné se taky trochu soustředit , to nakonec dopadlo skvěle a vyjezdili jsme si skvělé 2 místo.

A zase srpen a to už se vždy těšíme na jedny  z mála čistě westernových hobíků u nás na jihu.
Letos už jsem vzdala veškeré westernové snažení  s Osim a rozhodla se protáhnout nožky jen Hucunce. Ukázalo se to  nakonec jako skvělá volba. Konečně jsme si užila i nástup ( který je  sOsirisem vždy zkouška mých nervů).
Hucun  jsem přihlásila do trailu, barrelů, tyčí a klobouků.
Trail nebyl uplně jednoduchý a zas tak  natrénováno  s hucun jsme neměli ( trénink  byl ve stylu že dva dny před závody jsme si  vzpomněla že by to  chtělo taky s hucun  vyzkoušet projet  branku a zkusit překroky přes kavalety apod ;-)) nakonec se rychlotrénink vyplatil a hucun předvedla perfektní obrat  ve čtverci, přenos břemene bez chybičky,  trošku horší překroky,  vzorové couvání mezi kužely,  nacválání  na pidikroužku následované zastavením  v za pár vteřin se také zdařilo |( sice to byla trochu spíš náhoda :D)  a vzhledem k  tomu že i můstek  a obávanou branku dala na 100%, tak  umístění  bylo skoro jisté - a to konkrétně 3. místem.
Barrely jsme jeli naplno jak jen jsme mohli, ale konkurence byla veliká a umístili jsme se až na nemašlovaném  6. místě. V tyčích, kde mají menší koně jako hucun výhodu už to dopadlo o poznání lépe a skončili jsme na místě 4., které znamenal okrásnou růžovou mašli.
Jelikož se Hucun  opravdu snažila, tak  z poslední disciplíny jsem ji už odhlásila abyhc ji zbytečně nehonila jako nadmutou kozu a nebrala jí motivaci do dalších závodů se seriálu prácheňského poháru, kterých se budem určitě účastnit jelikož bodové skore co máme nám  dává možná i naději  na celkové umístění ;-) ...
1  
2